Acasă Economie Ministrul Economiei a trimis corpul de control la IPROCHIM

Ministrul Economiei a trimis corpul de control la IPROCHIM

de A

Ministrul Economiei, Claudiu Năsui, a trimis corpul de control la compania IPROCHIM, în urma unor suspiciuni de nereguli privind contractele de închiriere încheiate de companie.

”În urma semnalelor apărute în public în ultima vreme în legătură cu unele suspiciuni de nereguli privind contractele de închiriere încheiate de compania IPROCHIM, din subordinea Ministerului Economiei, ministrul Claudiu Năsui a dispus trimiterea corpului de control la companie pentru evaluarea situației”, a informat ministerul.

IPROCHIM a fost înființată în anul 1948 ca institut de inginerie chimică specializat în elaborarea documentațiilor tehnice și economice necesare pentru dezvoltarea industriei chimice și petrochimice din România.

din aceeasi categorie